• Wpisów: 657
 • Średnio co: 1 dzień
 • Ostatni wpis: wczoraj, 23:36
 • Licznik odwiedzin: 17 257 / 1008 dni
 
blackberryswirl
 
blackberryswirl: W najlepszym aquaparku w regionie zanim podejdzie się do kas trzeba pobrać numerek, co ma sens z uwagi na masę odwiedzających i konieczność zarządzania tym tłumem. Kiedy dotknęłam panelu wyświetliła mi się informacja, że szacowany czas stania w kolejce do kasy to 40 minut. Chyba że do strefy 18+. Wtedy 0 minut.
Trochę mnie to rozśmieszyło, bo szłam do strefy dla dorosłych, więc spokojnie wyminęłam cały ogonek i pan ochroniarz odsunął mi taśmę do osobnych kas. Jeśli poprawnie zrozumiałam mechanizm, przy czterdziestominutowej kolejce do kas, przynajmniej jedną trzymano zablokowaną dla potencjalnych gości strefy 18+. Nie wiem czy dostatecznie dobitnie się wyrażam - to nie jest kwestia pierwszeństwa, bo pierwszeństwo oznaczałoby wejście przed pierwszą osobę w kolejce, ale bez wyrugowania obecnie obsługiwanej; ta kasa była całkowicie zarezerwowana dla potencjalnych gości strefy nietekstylnej. Czy było mi to na rękę? No raczej. Czy miałabym z tym problem, gdybym stała z dwiema torbami i trójką bąbelków w czterdziestiominutowej kolejce? Pewno tak.

Ponieważ jestem bacznym obserwatorem tego jak rozwija się sfera usług zarezerwowanych dla dorosłych, nie mogłam nie zauważyć kilku różnic w prowadzeniu obiektu. Szatnie w strefie dla dorosłych są ładniejsze, czystsze, a przy lustrach i suszarkach są krzesła barowe. Miła pani przy barze zaparzy kawkę albo, szczyt stereotypu, zamówi sushi. Obowiązuje strefa ciszy. Jest wyjście na taras. W aquaparku dwadzieścia minut stoi się w kolejce do zjeżdżalni i z całą pewnością nie spuściłabym z oka swojej butelki z wodą. Ale nie to jest najbardziej uderzające. Strefa 18+ jest w określonych godzinach tańsza. I to jest dopiero ewenement. Parę lat temu posiadacze Karty Dużej Rodziny wygrywali w przedbiegach jeśli chodzi o tańsze bilety i przywileje, a tutaj nagle obiekt X, aquapark, który z definicji został zbudowany dla rodzin, robi strefę dla dorosłych, która naprawdę robi wrażenie.

Najwyraźniej jest zapotrzebowanie. Nie zwróciłam uwagi, czy komuś wyszła żyłka, że nie musiałam odstać swojego w kolejce. Bo to by było na tyle, jeśli chodzi o bycie komuś belką w oku. Potem obie części obiektu są od siebie oddzielone dźwiękoszczelnymi drzwiami. Ale, trochę z innej beczki, niedawno sprawdzałam oferty różnych instytucji. Najlepsza restauracja w promieniu dziesięciu kilometrów prowadzi specjalne warsztaty dla dzieci - świetna sprawa. Opera, filharmonia i teatr - osobne bloki. Jako wolontariusz Akademii Przyszłości widziałam, jaką ofertę dla dzieci mają galerie, muzea, knajpy (menu dla dzieci to już standard i BARDZO DOBRZE). Dzisiaj rano byłam na stoku - szkółka dla dzieciaków ma się świetnie i jest dla mnie rzeczą dość oczywistą, że na oślej łączce to one są u siebie, a ja muszę dostosować zakres ruchu. Także jeśli kogoś by kręciło w nosie, że zamiast stać w kolejce na obiekt wchodzę bokiem do osobnego sektora dla dorosłych, to naprawdę musiałby nie mieć świadomości swoich przywilejów.

 •  
 • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  A ja jestem jak najbardziej za wydzielaniem miejsc/stref tylko dla dorosłych. Kiedyś przeczytałam jakis artykuł na temat restauracji/knajpki/kawiarni - nie pamietam, tylko dla dorosłych. Myślę wow, jaki fajny pomysł! A potem przeczytałam komentarze. Była tak ogromna gównoburza ze to przechodzi ludzkie pojęcie. Ja tego nie rozumiem - wolny rynek - są miejsca dla rodzin z dziećmi więc i może być jedno na tysiąc dla dorosłych. Myślę, że osoby które mają dzieci, czasem z chęcią wyszłyby do takiej knajpki, żeby odpocząć ;) ale pod tamtym artykułem była taka afera, że dyskryminacja itd itp.
   
 •  
   
  @pushthebutton: @mojaparanoja: W rozmowach ze znajomymi rodzicami na temat zawsze czuję się, przepraszam za wyrażenie, jak skończony chuj. Coraz więcej moich znajomych ma dzieci i te dzieci są całkiem wporzo. Jedyną rzeczą których nie lubię u dzieci jest wtrącanie się do rozmów (u 6-latków+) i bezsensowne piszczenie (u młodszych). Ale zakładam, że większość dzieci tak robi i biorę to na klatę, jeśli chcę z kimś utrzymywać kontakty. No i tak poza tym to ja uczę dzieci, więc trudno żeby mi przeszkadzały. I najgorsze w tym wszystkim jest to, że rodzice którzy ogarniają, potem mają uzasadnionego focha, że alejakto kocia kawiarnia od czternastego roku życia, albo alejakto strefa basenowa dla dorosłych, a to właśnie dlatego że ktoś przeginał pałę.
   
 •  
   
  Mi nigdy żadne dzieci w saunie nie przeszkadzały, a własne mam ogarnięte. Nigdy żadnego wietrzenia saun ;) zresztą dzieciaki rzadko do saun chodzą. A mój akurat lubi.
  Ja ci współczuję tych wsuzatkich strasznych historii z dziećmi sikającymi pod prysznicem czy robiącymi kupę do basenu. I sie szalenie cieszę, że mnie nie spotykają ;)
  Jedynie na basenie dzieci nie sa cicho i chlapią. Cóż.
   
 •  
   
  @blackberryswirl: !!!! O matko. Jakie historie! Większość życia spędziłam bez dzieci i raczej wkurzały mnie dzieci w miejscach ewidentnie dla dorosłych, albo gdy rodzice mieli wyjebane na to, co dzieci robią i dlatego teraz nie tarrgam dziecka wszędzie ze mną, bo raz, że dziecko nie lubi siedzieć w restauracji, nie lubi chodzić po sklepach, dwa, skoro chciałam dzieci, to muszę się trochę nagiąć. I nadal uważam, że nie każde dziecko powinno siedzieć w restauracji. Szczególnie dwuletnie, które ma w dupie uwagi typu bądź cicho, bo pani je zupę.
   
 •  
   
  Ja oczywiście mam świadomość, że większość rodziców nie zachowuje się jak święte krowy, ale nigdy nie mam gwarancji. Przy wyjeździe na święta można zadeklarować pewne specjalne życzenia. Nie wpadłam na to, ale masa osób deklaruje, że nie życzy sobie dzieci przy stole wigilijnym lub wielkanocnym. I rzeczywiście - rodzice z dziećmi w naszym hotelu dostali osobne stoliczki i musiał być o to jakiś kwas, bo obsługa bardzo dbała, żeby dzieci nie zbliżały się do pełnoletnich gości.
   
 •  
   
  @pushthebutton: Dziwisz się? Średnio raz w miesiącu jestem na jakimś obiekcie basenowym albo w hotelu z mokrą strefą. Mój all-time-fav to wietrzenie sauny, żeby obniżyć temperaturę, bo dziecko chce wejść i nakaz, że będziemy się saunować przy otwartych drzwiach, bo Dżesice jest za ciepło.  Dziecko pluskające się w jacuzzi jak w brodziku, bo jego zabawa jest ważniejsza niż mój komfort. Dwulatek zdejmujący/zsuwający z siebie pieluchę i defekujący do basenu, a potem dzika awantura, bo rodzice nie zapłacą za wodę, ponieważ, cytat, obiekt musi się liczyć z takimi sytuacjami wpuszczając dziecko. Rok temu w sierpniu prawie zabiłam czyjeś dziecko, bo żeby "wypłoszyć mnie" z jacuzzi, rodzice kazali mu usiąść obok na krawędzi i kopać mnie stópką w twarz. Oczywiście nie bolało, ale myślałam, że koleżanka mnie tyka, więc sięgnęłam do tyłu i chciałam szarpnąć. W ostatniej sekundzie ogarnęłam, że coś jest nie tak.
   
 •  
   
  Coraz wiecej hoteli ogranicza dostęp do saun&co dzieciom :/ nawet basen tylko dla dorosłych wieczorami robią...

  Ale syf, o którym piszesz... "odsikiwanie" dzieci pod prysznicem. Przeciez to skandal. Nie przepadam za takimi przybytkami, eufemistycznie rzecz ujmując. W zeszłym roku w ferie niestety Junior mnie zaciągał. Ale na szczęście nie było takiej sodomy i gomory, tłum i hałas mnie męczy. I brzydcy ludzie ;) ;) ;) ale spokojnie mogliśmy wchodzić do strefy ciszy, bo tam sie nie liczył wiek tylko bycie cicho :)
   
 •  
   
  @aeran: Syf jest koszmarny, serio. Obiekt ma chyba niecałe dwa tysiące szafek, jednocześnie na obiekcie przebywa kilkaset dzieci. Odsikiwanie dziecka pod prysznicem to norma. W ciągu dnia tego nikt nie sprząta, bo się chyba nie da. W przerwach ludzie na całodniowych biletach opychają kanapki w szatni, te okruchy lecą na podlodze, komuś się uleje Kubuś na podłogę, mnie to przerasta. Najgorsze są syf i hałas. Naprawdę nie przypominam sobie, żebym komunikowała się wrzaskiem w podstawówce. Ogółem szacun, że rodzice są w stanie wytrzymać takie natężenie wysokich dźwięków.
   
 •  
   
  @mojaparanoja: Zakładam więc, że wyniosła dziecko w gaciach na korytarz, żeby się dopłacać do biletu, potem poszła zapłacić za parking, bo licznik cyka 2 zyko co 30 minut i potem chciała na spokojnie zacząć ubierać małego na schodach. Jest zima, dzieciak pewno ma rajstopki, polarki i cholera wie co jeszcze, więc zaoszczędziła na tym manewrze między 5 a 10 złotych, tylko że zapłacony bilet parkingowy umożliwia wyjazd tylko przez 10 minut od zapłaty, co jest logiczne.
   
 •  
   
  @mojaparanoja: Chyba chodzi o system pobierania opłat. Ogólny cennik prezentuje się tak, że istnieje coś takiego jak bilet rodzinny, który jest tańszy dla dorosłych z dziećmi. Kombinacji jest sporo, żeby się załapać. Bilet jest sprzedawany na 1h, 3h lub cały dzień, przy czym całodniowy sięga 160 zł (za grupę od 2 do 5 osób, w tym max 2 dorosłych). To oznacza, że za wstęp do aquaparku ja i mój narzeczony płacimy tyle samo, co dwóch dorosłych z dziećmi od jednego do trzech. Ale - jeśli ktoś nie ma biletu całodniowego, to każda minuta przekroczonego czasu mu się nabija. A bramki są za szatnią, więc w czasie trzeba się wysuszyć i ubrać. Swojego czasu ktoś robił to aferę na stronie sopockiego aquaparku, że dla rodziców z dziećmi powinien być dodatkowy darmowy czas na ubranie dzieci. Ponieważ ta babka przy kasie wychodziła jakoś o 12:00, na pewno nie miała biletu całodniowego. cdn
   
 •  
   
  Jak są dzieci to jest syf. Podejrzewam, że sprzątają, ale jest tam większa eksploatacja
   
 •  
   
  Zastanawia mnie ta rozbieżność pod względem zadbania, skąd to się wzięło? Czy dzieci w dużej ilości = syf, więc nie warto inwestować? Do tego nie zwracają raczej zbyt dużej uwagi na takie elementy, jak ciśnienie w prysznicach i stan szatni, ważne żeby były zjeżdżalnie? A rodzice ostatecznie będą po prostu zadowoleni, jeśli mają czym zająć dzieci. A w tej drugiej strefie ludzi jest mniej i są w odgórnym założeniu bardziej ogarnięci, łatwiej utrzymać porządek, dawanie ręczników darmo jest wykonalne, i skoro serwują sushi, to znaczy że jest na nie popyt. Nie wiem, na ile w tym prawdy, tak sobie spekuluję, pierwsze co wyniosłam z tego wpisu to "ło kurwa, bez zastanowienia wyskoczyłabym sobie na dzień do tej strefy"
   
 •  
   
  @blackberryswirl: hmmm. No nie wiem, o co chodzi z ubraniem dziecka. Że jej się zgrzeje?
   
 •  
   
  I jeszcze anegdotka. Parking płatny dużo, licznik bije co pół godziny. Bilet płaci się w budce przy wyjściu. Podchodzi babka, płaci milionmonet, kobieta w okienku mówi, że 10 minut na wyjazd. Babka mówi, że nie zdąży. Kobieta w budce konsternacja. No że nie zdąży, bo jeszcze nie była w szatni i musi dziecko ubrać. Kobieta w budce ją pyta, czy ona jest poważna i czemu nie zapłaciła przy wyjściu z obiektu. A babka na to, ponownie, że przecież musi dziecko ubrać, więc płaci za parking teraz. Ja stoję za nią w kolejce i nie kumam tej logiki. Ogólna konsternacja. To pewno sytuacja jedna na tysiąc wejść, może więcej, ale najwyraźniej wytwarza się trend, że dorośli z dziećmi mają niższą wartość nabywczą niż bezdzietni. Na obiekcie są knajpy. Dzisiaj uświadomiłam sobie, że nigdy nie widziałam w żadnej z nich dziecka. Jakimkolwiek mechanizmem kieruje się management, muszą mieć jakieś dane.
   
 •  
   
  @mojaparanoja: Dzieci, to proste. Zjeżdżalnie, zjeżdżalnie z pontonami, jakieś dysze wodne, tego typu rzeczy. Mnie obchodzi jednak segmentacja rynku - rodzice/opiekunowie dzieci są skazani na syf w szatni, brak ciśnienia pod prysznicami, ciasnotę i kilka leżaków na gigantyczny obiekt, podczas gdy strefa bezdzietna jest wysprzątana na błysk, obsługa jest znacznie milsza, ręczniki do wypożyczenia są za darmo, a restauracja piętro niżej dostarcza sushi, papu które ciągle się kojarzy z highlifem i tym przydupasem Wojewódzkiego gadającego od rzeczy, że jak bieda zajrzała w oczy, to sushi mogli jeść już tylko raz w tygodniu. Ogromny moloch posortował sobie klientów, bo dorosły ze strefy ogólnej do strefy 18+ przejść może, ale bez dziecka. Mnie to ogółem nie uwiera, bo system działa na moją korzyść, ale jest to interesujące posunięcie.
   
 •  
   
  @Szkotka: Googlaj w regionie po hasle "strefa nietekstylna". Ogolem ja myslalam, ze to takie pitupitu dla nudystow, ale poniewaz nie mozna wprowadzic zakazu ze wzgledu na wiek, stosuje sie takie ograniczniki jak "strefa ciszy" albo "basenowa strefa nietekstylna", zeby utworzyc sfere dla doroslych.
   
 •  
   
  Taka strefa to moje marzenie..
   
 •  
   
  Tylko kto by tam chciał iść do strefy ogólnej. ;)
   
 •  
   
   
 •  
 •  
   
  @mojaparanoja: Strefa ogolna to brodziki i baseny ze zjezdzalniami, strefa 18+ jest przede wszystkim strefa nagosci, w saunach parowych nie mozna sie owijac recznikiem. Jest tam basen z woda o temp. kilku stopni do chlodzenia, grota sniezna, kilka duzych saun roznego typu, taras, lezaki, mozliwosc zamowienia jedzenia. To jedyny kompleks saun z seansami prowadzonymi przez saunamistrzow (nie moja brocha, ale jest duzo chetnych). Najbardziej uderzajaca jest roznica w jakosci i czystosci szatni. @pushthebutton: Nie, ta regula nie obowiazuje na obiekcie. Przynajmniej nigdy tego nie widzialam. Szczegolnie, ze z opaska 18+ moge przejsc na ogolna bez problemu.
   
 •  
   
  A to nie jest czasem tak, ze do strefy ogólnej sa kolejki, bo jest tłum i ktos musi wyjść, żeby wejść mógł ktoś
  W strefie 18+ tłumu nie ma i dlatego wchodzi się z marszu?
   
 •  
   
  A czym te strefy się różnią?
   
skomentuj
 •  
 • Pozostało 1000 znaków