• Wpisów: 657
 • Średnio co: 1 dzień
 • Ostatni wpis: wczoraj, 23:36
 • Licznik odwiedzin: 17 257 / 1008 dni
 
blackberryswirl
 
blackberryswirl: Hotel X gdzieś w północnej Polsce wprowadził do sprzedaży pakiety wielkanocne w bardzo dobrej cenie. Podczas gdy do Zakopanego do hotelu o podobnym standardzie można pojechać na Święta za dwa do trzech tysięcy (czasem nawet okolice sześciu), w tym konkretnym miejscu można się zaszyć z pełnym wyżywieniem i zabiegami SPA za połowę tej ceny. Dużo gwiazdek, przepiękne sauny i dużo tras rowerowych. Brzmiało jak doskonały plan.

Znam ten hotel i uwielbiam go jako najlepszy w swoim standardzie, ale zdaję też sobie sprawę jak został zbudowany i wyposażony. W dużym skrócie - składa się z dwóch sektorów, różnica w cenie jest marginalna (chyba 30 złotych za noc), ale pokoje o niższym standardzie są dużo mniejsze, mają brzydsze meble, tycie łazienki, cienkie ściany i, co najważniejsze, okna wychodzą na śmietniki i pomieszczenia gospodarcze.

Napisałam maila do działu sprzedaży, że chcę kupić pakiet, ale najpierw chcę się dowiedzieć, czy jest szansa na zameldowanie w segmencie premium. Wczoraj wieczorem przyszła odpowiedź, że hotel może uwzględnić moją prośbę, ale pierwszeństwo mają "większe rodziny". Dlaczego? Mogę spekulować, że jest więcej miejsca na dostawki albo łóżeczka, co nie zmienia faktu, że według cennika małe dzieci będą miały pobyt za darmo, więc dwoje dorosłych z małym dzieckiem / dziećmi zostawi w hotelu tyle samo pieniędzy co dwoje dorosłych bez dziecka, ale nie o to chodzi.

Szybka matematyka. Pakiet dla dwóch osób (lub dwóch osób z małymi dziećmi, niezależnie od ich liczby) kosztuje w okolicach 1500 złotych. W tej cenie zawarte są dwa noclegi, dwa śniadania i dwa obiady w formie bufetów, czyli najtańsza forma serwowania jedzenia. Do tego jakieś pierdołki typu szukanie zająca w ogrodzie, malowanie pisanek i dostęp do placu zabaw. Ale! Jeśli po prostu zarezerwuję sobie te same dwa noclegi w pokoju w wyższym standardzie, zapłacę za tę imprezę o ponad połowę mniej, dalej będę miała dokładnie to samo śniadanie, a dopłata za dwa obiady na pewno nie będzie kosztować 800 złotych (a nawet gdyby, hotel stoi na obrzeżach dużego miasta, gdzie już wiem które knajpy zamierzają pracować w Wielkanoc), plus, nie muszę przecież dopłacać do szwedzkiego stołu, skoro w hotelu jest normalna restauracja z normalną kartą. W skrócie - zapłacę o połowę mniej za lepszy standard pokoju i pełnoprawne menu zamiast przeglądu tygodnia w bufecie.

Na razie odpisałam działowi sprzedaży, że albo premium albo wcale i czekam na rozwój sytuacji. Do świat zostało mniej niż miesiąc, więc jeśli ciągle mają wolne pokoje, to sprzedaż idzie marnie. Dziwna polityka sprzedaży jest dziwna.

 •  
 • Pozostało 1000 znaków
Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego
 •  
   
  @Szkotka: Nienienie, w sumie nie wpadłam na takie rozumienie zjawiska. Ogółem mam pracę w której nieszczególnie jest coś takiego jak urlop. W nauczaniu języka zawsze jest jakiś sezon - wiosna to okres przed maturą, styczeń to postanowienia noworoczne, lato przygotowanie do wakacji za granicą lub powrót z wakacji z dołem, początek roku akademickiego i tak dalej. Jeśli w danym okresie nie jestem dostępna, przepadają mi nowi kursanci, czego unikam. Wszystkie moje urlopy są więc ściśle zgrane z naturalnymi przerwami - ponieważ mało kto chce się uczyć przed Bożym Narodzeniem i Sylwestrem, mam wtedy długie wolne do wykorzystania, to samo w Wielkanoc, długi weekend to zawsze naprawdę długi weekend bo dużo osób sobie wydłuża swoje wolne i ja razem z nimi, Boże Ciało, Wniebowzięcie NMP - mam to wszystko obcykane, bo wszyscy wtedy odwołują zajęcia, więc planuję moje wolne w tych okresach.
   
 •  
   
  @blackberryswirl: Myślałam, że wyjazdy, ładne hotele to nowoczesna forma przeżywania świąt.. Zasugerowałam się tym, że zawsze wtedy gdzieś wyjeżdzasz ;) Tak jakbyś je celebrowała w jakiś sposób.
   
 •  
   
  @Szkotka: Serio odniosłaś wrażenie że obchodzę uroczyście święta? Tylko w ciągu ostatnich trzech lat prawie każde kościelne spędziłam na trekkingu, a ostatnie boże narodzenie na wigilii hotelowej tylko dlatego, że zalało mi buty i musieliśmy na szybko ogarnąć alternatywę dla zapalenia płuc. Pisałam też kiedyś o urokach zapraszania ludzi na niekościelny ślub (uniwersalny sposób, żeby narobić szumu). Nie jestem wierząca, co więcej jestem radykalnie antykościelna jeśli chodzi o wpływ KK na sferę społeczną (innych wyznań też, ale katolicyzm jest na ten moment majbardziej inwazyjny w Polsce), dlatego też nie ruszam tego tematu, żeby nikogo nie obrażać moimi poglądami na temat religii.
  Ale za to skończyłam katolicką szkołę, gdzie religia była traktowana bardzo serio.
   
 •  
   
  .. i jeśli faktycznie jesteście ateistami a święta traktujecie jako przedłużony weekend to zdecydowanie poniższy wpis możesz uznać za niebyły ;)
   
 •  
   
  @blackberryswirl: Nie każdy kogo znam to katolik ;) I już chyba pisałam, że marzymy z rodziną o świętach poza domem. Może kiedyś się uda..

  Dosyć uroczyście obchodzisz różne święta (wnioskuje to po tym, że nie siedzisz w domu i nie robisz remontu ;p) więc mimo wszystko podejrzewam, że jesteś wierząca.. mylę się? Nie jest to jednak ważne w tej historii. Smutne wydało mi się to, że chyba nie jesteś blisko z rodzicami (teraz rozumiem, że już tylko z mamą). Wspominałaś, że nie było wesoło np. jak studiowałaś.

  Autentycznie podziwiam osoby o innym światopoglądzie (zdaje sobie sprawę, że dosyć konserwatywna jestem) np. dziewczyny, które popierają surogację (rozumiem, że nie miałyby nic przeciwko żeby ich córka była surogatką) lub rodziców, którzy święta spędzają na relaksie w hotelu licząc się z tym, że kiedyś dziecko też będzie wybierać ten model przeżywania świąt. Ja niestety nie chcę żeby moja córka była surogatką i nie chcę świąt bez rodziców oraz rodzeństwa.
   
 •  
   
  @Szkotka: Czemu? Ja uważam za przykre, że wychodzisz z założenia, że każdy kogo znasz jest katolikiem i wszystkich obchodzą Święta jako konstrukt religijny. Druga sprawa, zakładam że nie masz porównania. Nie twierdzę, że święta w hotelu albo wyjeździe będą w Twoim guście, ale przecież nie wiesz jak to się odbywa, więc określasz czyjeś decyzje jako smutne na podstawie braku własnych doświadczeń w tym zakresie. Skąd masz pewność, że nie spodobałyby Ci się święta w ładnym 4* miejscu, i czy jesteś pewna, że wydają Ci się smutne głównie dlatego, że boisz się konsekwencji wyjazdu na coś takiego (bo rodzina będzie wytykać palcami, bo ktoś się będzie śmiał albo się obrazi, bo byłoby łatwiej gdybyś mieszkała na drugim końcu Polski zamiast blisko rodziców)? No i w końcu clue sprawy - na ostatnim Bożym Narodzeniu średnia wieku to było późne 50 i to my zaniżaliśmy ten wynik. Większość tych babć i cioć była przeszczęśliwa, że nie musi lepić pierogów i bawić wnuków.
   
 •  
   
  @blackberryswirl: Smutne..
   
 •  
   
  @Szkotka: Mama jest wdowa i pewno pojedzie na jakis zorganizowany wyjazd.
   
 •  
   
  A jak będą spędzać święta Twoi rodzice?
   
skomentuj
 •  
 • Pozostało 1000 znaków